n8n workflow - Status pagina notificaties

In deze handleiding leggen we uit hoe je op basis van onze status pagina (https://status.hoasted.com) automatisch berichten kunt ontvangen in bijvoorbeeld Slack

Download de volledige workflow hier


Benodigdheden

  1. Een n8n personal server of hoger (zie https://www.hoasted.com/hosting/n8n-vps/)
  2. Een Slack API key met rechten om te posten in een channel (meer uitleg in deze handleiding)

Trigger toevoegen

Om de workflow aan te roepen is een trigger nodig, waar we in dit geval een 'RSS Feed Trigger' voor gebruiken. Deze word iedere minuut gecontroleerd, en zodra er in de RSS feed een update is zal de workflow automatisch gestart worden.


Gebruik bij de Feed URL 'https://status.hoasted.com/rss'


Verzend een Slack notificatie

Om de notificaties te versturen kun je de ‘RSS Feed Trigger' linken aan een nieuwe ‘Slack’ node. Op die manier zal deze gestart worden op het moment dat er een update binnen de RSS feed plaatsvind.


Meer informatie over het aanmaken van deze credentials kun je vinden in onze handleiding over het aanmaken van de Slack API.

Zodra dit is voltooid is de workflow af! Bij ieder nieuw status bericht zal automatisch een Slack bericht verzonden worden.


Resultaat

Heeft dit artikel je goed geholpen? Dank voor je feedback! Er is een probleem opgetreden bij het verzenden. Probeer opnieuw.